BIURO: +48 52 518 36 70

Ogólnopolskie Mistrzostwa Młodych Mechaników IElektromobilni

Sebastian Guz i Marek Chudek z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim zostali zwycięzcami II Ogólnopolskich Mistrzostw Młodych Mechaników "iELEKTROMOBILNI"..

 

Nagrodę główną dla uczestników II Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników „iELEKTROMOBILNI” ufundowały Kolejowe Zakłady Łączności..

Zwycięska szkoła otrzymała stację ładowania pojazdów elektrycznych – ecoMOTOhome. Mistrzostwa Mechaników pod patronatem Mobil 1 to obecnie jeden z najbardziej prestiżowych i największy konkurs branżowy dla młodych i zawodowych mechaników. Mistrzostwa otrzymały nagrodę w plebiscycie dziennikarzy motoryzacyjnych Motor Show Awards 2019. Ambasadorem konkursu jest Grzegorz Duda – mechanik i mistrz rajdowy, znany z anteny TVN Turbo.

 

Ogólnopolskie Mistrzostwa Młodych Mechaników „iElektromobilni” po raz drugi w Poznaniu
 
Podczas Poznań Motor Show 2019 odbyła się druga edycja Ogólnopolskich Mistrzostw Młodych Mechaników „iElektromobilni”.
 
 
W I Mistrzostwach Młodych Mechaników „iElektromobilni” wzięło udział 19 dwuosobowych zespołów uczniowskich. W tym roku Mistrzostwa odbyły się po raz drugi. Uczniowie szkół średnich o kierunkach mechanicznych mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą nowoczesnych technologii zarówno rozwiązując testy teoretyczne, jak i uczestnicząc w konkurencjach praktycznych przygotowanych we współpracy z partnerami Mistrzostw. Inicjatywa jest odpowiedzią na wyzwania, jakie stawia przed nami rozwój elektromobilności oraz potrzebę edukacji młodzieży w tym zakresie. Pytania do testu teoretycznego przygotowała Akademia Praktycznych Umiejętności.
 
Kolejowe Zakłady Łączności przygotowały konkurencję zarówno dla młodych i zawodowych mechaników,jak i dla uczestników II Mistrzostw Młodych Mechaników „iElektromobilni”. „Zadanie polegało na podłączeniu  podłączeniu auta elektrycznego do stacji ładowania prądem przemiennym. Zawodnicy mieli do dyspozycji produkowaną przez nas stację ecoMOTO już dostępną na rynku. Można z niej korzystać na wybranych dworcach PKP, zatem jest duża szansa, że wiedza zdobyta na mistrzostwach zostanie wykorzystana w praktyce” – wyjaśniał Krzysztof Wysocki, Dyrektor ds. Marketingu KZŁ Bydgoszcz.
 
Na stanowisku ZF Aftermarket młodzi mechanicy elektromobilności mieli do czynienia z 8-biegową skrzynią biegów do auta osobowego, hybrydyzowaną. „Przygotowaliśmy trzy pytania dotyczące tej skrzyni biegów, m.in. jak warsztat samochodowy powinien podejść do obsługi tego typu produktów, z jakich elementów składa się skrzynia biegów, należało również nazwać komponenty hybrydowe oraz ich funkcje” – wyjaśniał Bartosz Rychlik z firmy ZF Aftermarket.
 
Na uczestników Mistrzostw “iELEKTROMOBILNI” na stanowisku febi bilstein czekał pojazd specjalnie przystosowany do diagnostyki. „Badaliśmy oscyloskopem przebiegi sygnałów can high oraz can low, uczestnicy konkursu byli także przepytywani z budowy i usterek alternatora przeznaczonego do pojazdów ciężarowych” – mówił Robert Mrozek z febi bilstein.
 
A czego dotyczyła konkurencja Grupy Topex. „Przygotowaliśmy zadanie, które polegało na odpowiedzi na kilka podstawowych pytań o technologie akumulatorów litowo-jonowych. Kilka pytań dotyczyło samej technologii, sprawdzaliśmy także umiejętności praktyczne uczestników dotyczące ogniw elektrycznych. Przygotowaliśmy pakiety ogniw połączonych i równolegle i szeregowo. W tych pakietach część ogniw była celowo uszkodzona. Zadaniem uczestników było wykonanie pomiaru i określenie które ogniwa są uszkodzone” – wyjaśniał  Karol Bieńczyk doradca techniczno – handlowy Grupy Topex.
 
Firma jest już gotowa pod względem na oferty na nadchodzącą erę elektromobilności. “Nasze rozwiązania to zarówno narzędzia ręczne, jak i elektronarzędzia. Nasza propozycja to system Energy+ marki Graphite. Jest to system wielu elektronarzędzi, z których każde można zasilić z tego samego akumulatora. W dowolnym momencie można dokupić wybrane narzędzie, które można zasilać tym samym akumulatorem” – dodał Karol Bieńczyk.
 
Konkurencje w „Garażu Dudy” przygotował Uniwersytet Technologiczny – Przyrodniczy z Bydgoszczy. Pierwsza dotyczyła dopasowania zdjęcia do nazwy złącza ładowania samochodu elektrycznego oraz określenie, czy to złącze wykorzystuje prąd przemienny czy stały. Drugie zadanie było bardziej analityczne – dotyczyło obliczenia energii i gęstości energii zgromadzonej w akumulatorze.
 
Zwycięzcami II Ogólnopolskie Mistrzostwa Młodych Mechaników „iElektromobilni” zostali Sebastian Guz i Marek Chudek z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.
 
„Wielkie emocje, wielkie zadowolenie, dużo nowej wiedzy i informacji, jesteśmy wdzięczni wszystkim organizatorom, sponsorom, super sprawa. Konkurencje były trudne, jest to duża nowość, informacji trzeba szukać na forach internetowych, dużo czytać, nowość absolutna. Nie było łatwo, ale udało się” – powiedział Marek Chudek uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim
 
Nagrodę główną dla uczestników II Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników „iELEKTROMOBILNI” ufundowały Kolejowe Zakłady Łączności. Zwycięska szkoła otrzymała stację ładowania pojazdów elektrycznych – ecoMOTOhome.
 
Stacja ecoMOTOhome TPE2B to urządzenie do instalacji na ścianie np. w garażu. Stacja jest wyposażona w jedno gniazdo „type 2” zasilające prądem przemiennym o mocy 22 kW. Dzięki zastosowaniu ekranu dotykowego oraz czytnika kart zbliżeniowych stacja jest łatwa i przyjemna w codziennym użytkowaniu. Urządzenie może zostać przyłączone również do sieci zarządzającej za pomocą przyłącza LAN i protokołu OCPP. Stacja przeznaczona jest do stosowania w obiektach powszechnego użytku np. na parkingach zlokalizowanych w budynkach lub w gospodarstwach indywidualnych. Domyślnie, stacja przystosowana jest do montażu na ścianie. Może być także mocowana pojedynczo lub podwójnie na specjalnie przygotowanym słupku. Stacja ładowania ecoMOTOhome spełnia wymogi ustawy o elektromobilności, wyposażona jest w indywidualny licznik zużycia energii klasy MID.
 
„Kolejowe Zakłady Łączności w odpowiedzi na rosnące znaczenie rynku elektromobilności zaprojektowały i wykonały w pełni zarządzalne sieciowo stacje ładowania pojazdów elektrycznych, odpowiadające aktualnym trendom w polityce dystrybucji energii elektrycznej. Stacje ładowania produkcji KZŁ wykonane są w ten sposób, aby poprzez ciągłą wymianę danych z podmiotem zarządzającym siecią, reagować w czasie rzeczywistym na potrzebę załączenia lub odłączenia odbiorcy od sieci zasilającej” – powiedział Krzysztof Wysocki Dyrektor Marketingu Kolejowych Zakładów Łączności.
 
Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników są Międzynarodowe Targi Poznańskie i Fundacja Cooperatio, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej, a także V8 Team. Partnerami Mistrzostw są: producent olejów silnikowych Mobil – inicjator kategorii Młody Mechanik, ZF Aftermarket, Akademia Praktycznych Umiejętności, Polska Izba Motoryzacji, UTP, Akademia Kierowcy, Odeka, febi, FILTRON, Kolejowe Zakłady Łączności, Uni-Trol, Grupa Topex, Best-Pol oraz Yanosik. Z kolei kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych patronują firma Kramp, producent ciągników i maszyn rolniczych John Deere. Patroni medialni wydarzenia to największy w Polsce miesięcznik rolniczy TOP AGRAR oraz nowy magazyn rolniczy Profi.
 
Ambasadorem konkursu jest Grzegorz Duda – wielokrotny mistrz w rajdach oraz gospodarz programów „Garaż Dudy” i „101 napraw” w TVN Turbo.

 

Klienci

  • 1
  • 2
  • 3

O KZŁ

Jesteśmy polskim producentem i dostawcą rozwiązań systemowych dla rynku kolejowego i pozakolejowego.

biletomat, biletomaty, parkomaty, parkomat, parkometry, parkometr, automat biletowy, tablice, SLK, mega, pesa, newag, pkp, plk, informacja pasażerska, informacji pasażerskiej, sip, sdip, systemy, pokładowe, gps, czasie rzeczywistym, spp, płatnego parkowania, terminal, infomat, infokiosk, infomaty, infokioski, vending, vendingowe, łączność, dyspozytor, zawiadowca, dyżurny ruchu, przejazd, cctv, its, izba kolei, rbf, monitoring, nagłośnienie, automatyczne zapowiedzi, serwer zapowiedzi, zapowiadanie pociągów, pociąg, pulpit, znakownik, zegar kolejowy, translacja, peronowa, tunelowa, zbiorcza, pto, interkom, intercom, anpr, artr, wim, pobieranie opłat

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  +48 52 518 36 70
  +48 52 518 56 10
  ul. Ludwikowo 1, 85-502 Bydgoszcz
Woj: Kujawsko-pomorskie
Nip: 967-02-80-087
REGON: 091374681
KRS: 0000157565

Aktualności

24
Wrz2021

KZŁ podczas TRAKO 2021

  Zaprezentowaliśmy swoją ofertę podczas 14. Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO, które odbyły się...

20
Wrz2021

Nowa Strategia Kolejowych Zakładów Łączności...

  Kolejowe Zakłady Łączności mają nową Strategią działalności na lata 2021-2025. Dokument został...

14
Wrz2021

W KZŁ nastąpiło przekazanie...

  To nowe Volkswageny Transporter T6.1 Furgon! Prezes Michał Putkiewicz wręczył kluczyki pracownikom...

14
Wrz2021

Efektywne siedem miesięcy w Kolejowych...

  Kolejowe Zakłady Łączności mogą pochwalić się dobrymi wynikami za siedem miesięcy 2021. 

27
Sie2021

Otrzymaliśmy kolejny Certyfikat zgodności dla...

  Biletomat mobilny MK600 jest nowoczesnym urządzeniem do bezgotówkowej i gotówkowej sprzedaży biletów...

08
Cze2021

Innowacyjny produkt Kolejowych Zakładów Łączności...

  Kolejowe Zakłady Łączności otrzymały świadectwo dopuszczenia do eksploatacji dla Systemu Monitorowania Obiektów...

24
Maj2021

Dobry I kwartał w Kolejowych...

  Kolejowe Zakłady Łączności mogą pochwalić się dobrymi wynikami za IQ2021!

10
Lut2021

Parkomaty KZŁ w systemie PKP...

  Kolejowe Zakłady Łączności, w ramach PKP Mobility dostarczyły parkomaty na kolejne dwa...

25
Lis2020

Dzień Kolejarza

 

12
Paź2020

KZŁ zapewniają dostęp do informacji...

  Zapraszamy do zapoznania się z artykułem jaki ukazał się w najnowszym wydaniu...

22
Sie2020

Podróż nie kończy się na...

  Od 17 sierpnia 2020 r. podróżni udający się do Gdyni mogą skorzystać...

29
Lip2020

Pozytywny wynik testów wdrożeniowych dla...

  Kolejowe Zakłady Łączności sp. z o.o. uzyskały potwierdzenie pozytywnych testów wdrożeniowych dla...

21
Lip2020

Prawie pół tysiąca wyświetlaczy KZŁ...

  Kolejowe Zakłady Łączności sp. z o.o. jako pierwsze wdrożyły tablice dynamicznej informacji...

18
Cze2020

Pierwsza szkoła ze stacją ładowania...

  W zeszłym roku podczas Mistrzostw Młodych Mechaników odbywających się na Poznań Motor...

01
Maj2020

Uruchomienie poligonu prób eksploatacyjnych dla...

  Miło nam poinformować, że 29 kwietnia 2020 r. Kolejowe Zakłady Łączności sp....

09
Kwi2020

Zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych

Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, Pełnych wiary, nadziei i miłości. oraz radosnego,...

31
Mar2020

Nowy system dynamicznej informacji pasażerskiej...

Kolejowe Zakłady Łączności sp. z o.o. wdrożyły nowoczesny System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej,...

23
Mar2020

200 kilogramów owoców od Kolejowych...

Kolejowe Zakłady Łączności kolejny raz pomagają. Tym razem wsparcie otrzyma Wojewódzki Szpital...

Ostatnie projekty